Mercedes Benz Povinné ručení Mercedes Benz

Nejlevnější povinné ručení pro Mercedes Benz sjednáte online

Mercedes Benz

Povinné ručení pro Mercedes Benz

Mercedes Benz

Mercedes-Benz je německou automobilkou se sídlem ve Stuttgartu. Společnost označovaná mnohdy jen slovem Mercedes vznikla v roce 1886 a její portfolio je z pohledu výroby poměrně široké. Od nákladních automobilů, přes autobusy firmy Daimler AG, až po osobní vozy. Značka Mercedes-Benz byla utvořena až v roce 1926, a to spojením firem Benz & Cie a Daimler Motoren Gesellschaft. Samotné vozy dostaly název „Mercedes“ po jedné z dcer zakladatele. Dnes jde o značku spjatou především s vysokou kvalitou zpracování, vysokým výkonem, luxusními interiéry, včetně nápaditých exteriérů.

Muzeum historie

O výjimečných a důležitých momentech automobilky se může většina zájemců přesvědčit na vlastní oči, a to prostřednictvím firemního muzea ve Stuttgartu. Na velké výstavní ploše lze spatřit nejenom spoustu fotografií, ale také skutečných modelů a prototypů, včetně automobilů určených pro sportovní soutěže.

Užitková a nákladní vozidla

Jedna z kategorií nabízených vozů, které neodmyslitelně patří ke značce Mercedes-Benz. Rozdělit je lze na užitkové a nákladní automobily.

Užitková vozidla
Mercedes-Benz Vito, Mercedes-Benz Sprinter, Mercedes-Benz Vario, Mercedes-Benz Viano, Mercedes-Benz Citan
Nákladní vozidla
Mercedes-Benz Atego, Mercedes-Benz Axor, Mercedes-Benz Actros, Mercedes-Benz Econic, Mercedes-Benz Unimog, Mercedes-Benz Zetros

Přehledy modelových řad

Automobilka Mercedes-Benz nabízí zákazníkům několik modelových řad s jasně daným označením, jež můžete nalézt v základním produktovém portfoliu.

  • Třída A – malé automobily
  • Třída B a Třída C – kompaktní MPV a střední vozy
  • Třída CLS – vyšší střední třída
  • Třída G a Třída GL – terénní automobily a SUV
  • Třída M a Třída R – crossovery MPV a SUV
  • Třída S a Třída S-kupé – luxusní automobily
  • Třída SLK a Třída SLS AMG – supersportovní vozy