Fiat Povinné ručení Fiat

Nejlevnější povinné ručení pro Fiat sjednáte online

Fiat

Povinné ručení pro Fiat

Fiat

Automobilka FIAT je součástí skupiny FIAT Group, jejíž vznik proběhl v roce 1899. Zakladatelem je Giovanni Agnelli. Italská společnost sídlí v Turínu a jejím hlavním zaměřením je výroba osobních a užitkových automobilů, včetně stavebních strojů, zemědělské techniky a autobusů. Na samotném počátku jejího fungování byly součástí portfolia také letadla a vlaky. Díky velkému každoročnímu obratu v řádu několik desítek miliard EUR lze společnost FIAT zařadit mezi 100 největších firem světa s  vysokými příjmy.

Kdo vlastní skupinu FIAT Group?

Více, jak jednu celou třetinu akcií vlastní stále zakládající rodina Agnelli. Společnost během dlouhých let navázala spolupráci i s některými dalšími automobilkami. Například v roce 2000 to byl americký koncern General Motors. O devět let později zase automobilka Chrysler. Současným prezidentem firmy je John Elkann.

Jak šel čas s modely FIAT?

Automobilka v průběhu let přinášela na trhu vozy odlišného provedení, od pověstných malých Fiatů, až po robustnější a větší vozy. Vše započalo modely Fiat 124, Fiat 130 a hlavně legendárním Fiat 500, Fiat 600 a Fiat 850. Postupem času se do popředí dostávaly takové typy vozů, jako jsou Fiat Brava, Fiat Bravo, Fiat Cinquecento, Fiat Croma nebo Fiat Barchetta.

Současné modely automobilky FIAT

V dnešní době se značka FIAT prezentuje poměrně pestrou nabídkou, jejíž kořeny vycházejí nejenom z nynějších automobilových trendů, ale i z dávné historie. Například v podání modelů Fiat 500L, Fiat 500X a Fiat 500L Living. Na své si přijde každý od malých vozítek, přes rodinné sedany, užitkové vozy až po prostorné SUV.

  • Fiat Tipo Sedan
  • Fiat 124 Spider
  • Fiat Panda
  • Fiat Punto
  • Fiat Qubo
  • Fiat Doblo Panorama
  • Fiat Freemont

Některé modely jsou navíc vyráběny nejenom v základní verzi 4×2, ale také v atraktivnějším provedení 4×4.