Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Výpověď smlouvy povinného ručení

Jak změnit pojišťovnu a ušetřit na povinném ručení?

Jak zrušit smlouvu o povinném ručení

Vypovězením smlouvy můžete ušetřit stovky až tisíce korun ročně – přitom to není nic složitého a pracného. Nemusíte se bát, změnou pojišťovny nepřijdete o svůj bonus, bude vám převeden k nové pojišťovně a započítán do kalkulace povinného ručení. Způsobů jak vypovědět nebo zrušit smlouvu o povinném ručení je hned několik.

Smlouvu o povinném ručení je nutné vypovědět vždy 6 týdnů před koncem pojistného období, jinak ji pojišťovna automaticky prodlouží! Vypovědět smlouvu lze i jindy a jinak, ale tento způsob je rozhodně nejjednodušší. Datum konce smlouvy naleznete na zelené kartě a samozřejmě také na samotné smlouvě o pojištění.

Jak vypovědět smlouvu o pojištění vozidla?

Smlouvu je nutné vypovědět písemně. Výpověď můžete odnést na „svou“ pojišťovnu osobně, ale jednodušší je samozřejmě zaslání poštou – doporučeně. Doporučujeme vám ponechat si podací lístek. Výpověď musí obsahovat důvod (viz níže), úplné údaje o vás a vaší smlouvě a podpis.

Důvody pro vypovězení smlouvy povinného ručení

Důvod pro vypovězení pojistné smlouvy Dokdy to musím stihnout? Jaké dokumenty bude pojišťovna chtít? Kdy moje pojištění zanikne?
Výročí pojistné smlouvy (viz zelená karta) Během 6 týdnů před koncem pojistného období S koncem uvedeného pojistného období
Změnili mi výši pojistného Do 1 měsíce od doručení oznámení o změně 1 měsíc od oznámení
Nevyhovuje mi nově uzavřená smlouva Do 2 měsíců od sjednání smlouvy 8 dní od sjednání
Převádím vozidlo na jiného vlastníka Kopie velkého technického průkazu se záznamem o změně V den oznámení pojišťovně
Vozidlo mi bylo ukradeno Protokol od policie V den oznámení na policii
Dočasně odhlašuji vozidlo z registru Kopie velkého technického průkazu ze záznamem o dočasném odhlášení V den oznámení pojišťovně
Trvale odhlašuji vozidlo z registru Kopie velkého technického průkaz se záznamem o trvalém odhlášení V den oznámení pojišťovně
Vznikla mi pojistná událost Do 3 měsíců od jejího ohlášení Do 3 měsíců od jejího ohlášení
Dohodli jsme se na ukončení K dohodnutému datu S koncem pojistného období

Spočítat povinné ručení


Srovnání pojištění a online půjček

Již více jak 5 let vám portál Srovnáno.cz pomáhá šetřit peníze

Srovnáno.cz

Portál Srovnáno.cz jsme založili před více jak 5 lety s cílem poskytnout návštěvníkům rychlé srovnání pojištění, nejprve pouze povinného ručení a cestovního pojištění. V současné době jsme přidali také katalog bankovních a nebankovních úvěrů a havarijní pojištění. Nedílnou součástí je také tématický magazín v němž pravidelně publikujeme články především na téma pojištění a financí. Snažíme se našim návštěvníkům poskytovat úplné a vždy aktuální informace o všech prezentovaných produktech. Nevystupujeme jako poskytovatel, nebo zprostředkovatel žádného produktu. Pouze nabízíme prostor jednotlivým společnostem k propagaci jejich nabídky.

Nejlevnější povinné ručení 2024

Hledáte kvalitní pojištění vozidla online? Vybraní zprostředkovatelé pojištění vám pomohou porovnat platné nabídky pojišťoven na českém trhu a vybrat nejlepší variantu pojištění vozu. Nejlevnější povinné ručení ale nemusí být vždy to nejlepší, důležité jsou i nadstandardní nebo asistenční služby. V online srovnávači proto najdete kompletní informace o všech variantách pojištění, můžete si například snadno rozkliknout detailní parametry a vybrat pojištění přesně podle vašich představ. Díky velkému objemu sjednávaných pojištění vám navíc vybraní zprostředkovatelé pojištění mohou nabídnout exkluzivní neveřejné nabídky povinného ručení s nimiž ušetříte nejvíc a ke kterým byste se sami nejspíš vůbec nedostali. Kvalitní povinné ručení sjednáte přes internet během několika minut, o najeté bonusy nepřijdete, zelenou kartu obdržíte ihned na email a originál hned zítra poštou. Více jak 92 % řidičů šetří na pojištění vozidla, přidáte se k nim?

Kvalitní havarijní pojištění vozidla

Povinné ručení kryje pouze škody, které způsobíte někomu jinému (např. nehoda, poškození majetku). Velmi vhodným doplňkem proto je havarijní pojištění, které vám zajistí finanční náhradu způsobenou na vlastním vozidle. Škrábance z neopatrného parkování, ale i vážnější poškození vlivem nehody, živlů či vandalismu. Ničeho z toho se již bát nemusíte. Zkrátka nepřijdete ani v případě krádeže vozu. Havarijní pojištění nabízí většina pojišťoven na trhu, zorientovat se v nabídce nemusí být jednoduché. Online kalkulačka havarijního pojištění vám pomůže spočítat ceny pojištění předem. Havarijní pojištění se vyplatí naprosté většině řidičů – nejvíce těm, kteří vlastní novější či dražší vůz. V kombinaci s povinným ručením lze dosáhnout na další úsporu. Za pár stovek měsíčně můžete jezdit v klidu. Kalkulačku pro výpočet můžete použít nezávazně, stačí zadat několik základních informací o vás a vozidle.

Cestovní pojištění do zahraničí

Chystáte se na delší dovolenou, nebo pouze krátkou pracovní cestu? Cestujete v létě, nebo v zimě? K moři, nebo na lyže? Sjednání kvalitního cestovního pojištění by mělo být jednou z prvních věcí, které zařídíte ještě než vyrazíte z domu. Finanční náklady na lékařskou péči a další výlohy jsou, zejména na západ od našich hranic, často astronické. Cestovní pojištění vás před nimi uchrání. Již za pár desítek korun denně můžete být bez obav vy i vaši blízcí. Vybraní zprostředkovatelé pojištění vám mohou porovnat nabídky cestovního pojištění všech pojišťoven v České republice. V jedné přehledné tabulce vám ukážou ceny cestovního pojištění, limity plnění, pojistné podmínky a případné výluky z pojištění. Pokud se rozhodnete pojištění do zahraničí uzavřít, stačí doplnit pár základních informací o vás dalších pojištěncích a provést platbu. Kratičky pojištěnce vám na email přijdou obratem a telefonní linka pojišťovny je vám dostupná 24 hodin denně.

Srovnání půjček

Potřebujete půjčit peníze na nákup auta, rekonstrukci bytu nebo jen zaplacení nečekaných složenek? Půjčka od banky nebo nebankovní společnosti vám může pomoci. Náš srovnávač půjček vám poskytne rychlý přehled o všech nabídkách. V pravidelně ručně aktualizovaném katalogu naleznete výhradně půjčky od nebankovní společností a bank, které mají platnou licenci pro poskytování spotřebitelských úvěrů vydanou ČNB. Půjčky jsou řazeny podle výše RPSN a hodnocení ostatních návštěvníků. Bez ohledu na to, zda potřebujete půjčit jen pár tisíc, nebo milion Kč, srovnání půjček online vám pomůže ušetřit čas i peníze. Rozdíly mezi jednotlivými úvěry jsou totiž veliké a porovnání půjček tak dává smysl v každém případě.

Konsolidace půjček

Pokud splácíte více různých půjček zároveň, může být vhodným řešením jejich konsolidace. Konsolidace půjček, nebo-li sloučení půjček vám pomůže zpřehlednit vaši finanční situaci, snížíte měsíční splátku a můžete si půjčit i nějaké peníze navíc. Konsolidace půjček nabízí většina bank na našem trhu a několik nebankovních poskytovatelů. Konsolidovat obvykle lze bankovní i malé půjčky, kontokorent a kreditní karty. Vybrané banky dokáží konsolidovat také leasingy.

Potřebujete se na něco zeptat?
Volejte +420 733 485 657 nebo pište info@srovnano.cz