Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Asistenční služby k povinnému ručení

Základní asistenční služby bývají zdarma u většiny povinných ručení

K čemu jsou asistenční služby

Asistenční služby bývají v základní podobně bezplatnou součástí většiny smluv povinného ručení. Asistenční služby k povinnému pojištění vozidla dokážou například zajistit odtah po nehodě, nebo při nečekané poruše. Pomoci vám ale mohou třeba i v situaci kdy píchnete pneumatiku někde na dálnici. Zkrátka se hodí pro řešení krizových situací spojených s provozem vozidla.

Vybíráte si balíček asistenčních služeb? Ptejte se pojišťovny na následující otázky! Kam v případě nehody nebo poruchy odvezou váš vůz? Do kolika kilometrů hradí pojišťovna odtah vozidla? Na jak dlouho zajistí práce automechanika v servisu? Uhradí pojišťovna také vyproštění vozidla (z příkopu apod.)? A vztahuje se vůbec nabídka asistencí také na pouhou technickou závadu na vozidle? Není asistence, jako asistence.

Co všecho asistenční služba zajistí?

Ne všechny služby a výhody jsou pochopitelně součástí základního balíčku asistenčních služeb. Samozřejmě záleží, které máte vyjmenované ve smlouvě a které si zaplatíte. V ideálním případě asistenční služba zajistí vyproštění vozu a jeho odtah do nejbližšího autorizovaného servisu, dál zajistí jeho opravu, postarají se o nepojízdný automobil a nabídnou vám náhradní vozidlo. Služby, které ve smlouvě o povinném ručení nemáte budete muset uhradit z vlastní kapsy.

Asistenční služby v zahraničí

Asistence v zahraničí funguje stejně jako v České republice. Rozsah služeb ale bývá menší. Číslo na svou asistenční službu naleznete na zelené kartě – volat můžete 24 hodin denně a vždy se domluvíte česky. Než ale vycestujete, zjistěte si raději podrobnosti a výši limitů pojistného plnění. V případě, že cestujete do zahraničí pravidelně, neváhejte a zvolte nadstandardní asistenční služby. Veškeré úkony mohou být v zahraničí výrazně dražší, než u nás (zejména na západ). Na pojištění v takovém případě nešetřete.

Asistenční služby můžete využít samozřejmě také za hranicemi. Konkrétně v zemích, které jsou uvedeny na zelené kartě (v Evropě v podstatě všude). Informace o asistenčních službách dané pojišťovny vám sdělí například naše online kalkulačka povinného ručení, případně pojišťovna.

Dejte si pozor na lovce nehod!

Pokud na místo dopravní nehody dorazí asistenční služba ještě dříve, než jste ji vůbec stačili zavolat, odmítněte. Takzvaní lovci nehod totiž spoléhají, že účastníci nehody neumí nastalou situaci řešit a pod vlivem emocí vše podepíšou, jen aby měli nepříjemnou chvíli rychle za sebou. Jedná se však o nesmluvní asistence, které účtují za své služby přemrštěné částky a pojišťovny je pak často zcela odmítnou hradit. Česká asociace asistenčních společností proto důrazně doporučuje, abyste v případě dopravní nehody komunikovali výhradě přes svou pojišťovnu – telefonní číslo naleznete na zelené kartě.

Při dopravní nehodě volejte asistenční službu přes telefonní číslo na vaší zelené kartě.

Porovnejte si nabídku pojištění a asistenčních služeb, použijte náš srovnávač povinného ručení. Zvážit také můžete, zda-li by pro vás nebylo vhodné uzavřít havarijní pojištění, u aut do šesti let a dražších vozidel má statisticky smysl skoro vždy. Pokusíme se vám zajistit nejlepší nabídku.

Spočítat povinné ručení


Srovnání pojištění a online půjček

Již více jak 5 let vám portál Srovnáno.cz pomáhá šetřit peníze

Srovnáno.cz

Portál Srovnáno.cz jsme založili před více jak 5 lety s cílem poskytnout návštěvníkům rychlé srovnání pojištění, nejprve pouze povinného ručení a cestovního pojištění. V současné době jsme přidali také katalog bankovních a nebankovních úvěrů a havarijní pojištění. Nedílnou součástí je také tématický magazín v němž pravidelně publikujeme články především na téma pojištění a financí. Snažíme se našim návštěvníkům poskytovat úplné a vždy aktuální informace o všech prezentovaných produktech. Nevystupujeme jako poskytovatel, nebo zprostředkovatel žádného produktu. Pouze nabízíme prostor jednotlivým společnostem k propagaci jejich nabídky.

Nejlevnější povinné ručení 2024

Hledáte kvalitní pojištění vozidla online? Vybraní zprostředkovatelé pojištění vám pomohou porovnat platné nabídky pojišťoven na českém trhu a vybrat nejlepší variantu pojištění vozu. Nejlevnější povinné ručení ale nemusí být vždy to nejlepší, důležité jsou i nadstandardní nebo asistenční služby. V online srovnávači proto najdete kompletní informace o všech variantách pojištění, můžete si například snadno rozkliknout detailní parametry a vybrat pojištění přesně podle vašich představ. Díky velkému objemu sjednávaných pojištění vám navíc vybraní zprostředkovatelé pojištění mohou nabídnout exkluzivní neveřejné nabídky povinného ručení s nimiž ušetříte nejvíc a ke kterým byste se sami nejspíš vůbec nedostali. Kvalitní povinné ručení sjednáte přes internet během několika minut, o najeté bonusy nepřijdete, zelenou kartu obdržíte ihned na email a originál hned zítra poštou. Více jak 92 % řidičů šetří na pojištění vozidla, přidáte se k nim?

Kvalitní havarijní pojištění vozidla

Povinné ručení kryje pouze škody, které způsobíte někomu jinému (např. nehoda, poškození majetku). Velmi vhodným doplňkem proto je havarijní pojištění, které vám zajistí finanční náhradu způsobenou na vlastním vozidle. Škrábance z neopatrného parkování, ale i vážnější poškození vlivem nehody, živlů či vandalismu. Ničeho z toho se již bát nemusíte. Zkrátka nepřijdete ani v případě krádeže vozu. Havarijní pojištění nabízí většina pojišťoven na trhu, zorientovat se v nabídce nemusí být jednoduché. Online kalkulačka havarijního pojištění vám pomůže spočítat ceny pojištění předem. Havarijní pojištění se vyplatí naprosté většině řidičů – nejvíce těm, kteří vlastní novější či dražší vůz. V kombinaci s povinným ručením lze dosáhnout na další úsporu. Za pár stovek měsíčně můžete jezdit v klidu. Kalkulačku pro výpočet můžete použít nezávazně, stačí zadat několik základních informací o vás a vozidle.

Cestovní pojištění do zahraničí

Chystáte se na delší dovolenou, nebo pouze krátkou pracovní cestu? Cestujete v létě, nebo v zimě? K moři, nebo na lyže? Sjednání kvalitního cestovního pojištění by mělo být jednou z prvních věcí, které zařídíte ještě než vyrazíte z domu. Finanční náklady na lékařskou péči a další výlohy jsou, zejména na západ od našich hranic, často astronické. Cestovní pojištění vás před nimi uchrání. Již za pár desítek korun denně můžete být bez obav vy i vaši blízcí. Vybraní zprostředkovatelé pojištění vám mohou porovnat nabídky cestovního pojištění všech pojišťoven v České republice. V jedné přehledné tabulce vám ukážou ceny cestovního pojištění, limity plnění, pojistné podmínky a případné výluky z pojištění. Pokud se rozhodnete pojištění do zahraničí uzavřít, stačí doplnit pár základních informací o vás dalších pojištěncích a provést platbu. Kratičky pojištěnce vám na email přijdou obratem a telefonní linka pojišťovny je vám dostupná 24 hodin denně.

Srovnání půjček

Potřebujete půjčit peníze na nákup auta, rekonstrukci bytu nebo jen zaplacení nečekaných složenek? Půjčka od banky nebo nebankovní společnosti vám může pomoci. Náš srovnávač půjček vám poskytne rychlý přehled o všech nabídkách. V pravidelně ručně aktualizovaném katalogu naleznete výhradně půjčky od nebankovní společností a bank, které mají platnou licenci pro poskytování spotřebitelských úvěrů vydanou ČNB. Půjčky jsou řazeny podle výše RPSN a hodnocení ostatních návštěvníků. Bez ohledu na to, zda potřebujete půjčit jen pár tisíc, nebo milion Kč, srovnání půjček online vám pomůže ušetřit čas i peníze. Rozdíly mezi jednotlivými úvěry jsou totiž veliké a porovnání půjček tak dává smysl v každém případě.

Konsolidace půjček

Pokud splácíte více různých půjček zároveň, může být vhodným řešením jejich konsolidace. Konsolidace půjček, nebo-li sloučení půjček vám pomůže zpřehlednit vaši finanční situaci, snížíte měsíční splátku a můžete si půjčit i nějaké peníze navíc. Konsolidace půjček nabízí většina bank na našem trhu a několik nebankovních poskytovatelů. Konsolidovat obvykle lze bankovní i malé půjčky, kontokorent a kreditní karty. Vybrané banky dokáží konsolidovat také leasingy.

Potřebujete se na něco zeptat?
Volejte +420 733 485 657 nebo pište info@srovnano.cz