Subaru Povinné ručení Subaru

Nejlevnější povinné ručení pro Subaru sjednáte online

Subaru

Povinné ručení pro Subaru

Subaru

Automobilka Subaru pochází z Japonska. Aktuálně je součástí koncernu Fuji Heavy Industries. Vznik této společnosti sahá až do roku 1917, kdy šlo původně o letecké laboratoře. Od nich je však jenom kousek k automobilům a železniční technice. Oficiální vytvoření se tedy datuje rokem 1946, kdy došlo k reorganizaci firmy Nakajima Aircraft Company. Z toho jedna část se pustila do výroby skútrů a ta druhá se zaměřila na automobilový průmysl.

První automobil značky Subaru

Úplně prvním vozidlem této automobilky se stal vůz Subaru P1, který spatřil světlo světa v roce 1951. Od té doby se do devadesátých let minulého století objevilo na trhu ještě několik klíčových vozů, jež stojí za zmínku.

Rok 1961
Subaru Sambar
Rok 1983
Subaru Domingo
Rok 1987
Subaru Justy
Rok 1989
Subaru Legacy
Rok 1992
Subaru SVX

Stěžejní model automobilky

Ať už jste příznivci této značky nebo milovníci automobilových závodů, jistě vašemu oku neunikl jeden zásadní model. Ten se postaral pravděpodobně o tu největší popularizaci značky. Je to Subaru Impreza, který se začal vyrábět od roku 1993 do roku 2011. Výkonný speciál, jenž je dostupný ve svojí třetí generaci nesoucí označení Subaru WRX.

Současná podoba společnosti Subaru

Stejně jako v minulosti, ani dnes nepřekypuje automobilka bohatou nabídkou vozidel. Možná je to způsobeno tím, že se při vývoji zaměřuje na skutečnou dokonalost i těch nejmenších detailů a pouští na trhu jen špičkové výkonné typy se zárukou dlouhé životnosti. Zahledíte-li se na současné portfolio, budete vybírat z šesti modelových řad.

  • Subaru Levorg
  • Subaru Outback
  • Subaru Forester
  • Subaru XV
  • Subaru WRX STI
  • Subaru BRZ