Škoda Povinné ručení Škoda

Nejlevnější povinné ručení pro Škoda sjednáte online

Škoda

Povinné ručení pro Škoda

Škoda

Škoda Auto a.s. je jedním z největších tuzemských zaměstnavatelů a zároveň jediná česká automobilka se sídlem v Mladé Boleslavi. Její vznik je datován rokem 1895. Za založením stojí dvojice pánů Laurin & Klement, kteří byli vášnivými cyklisty. Laurin byl mechanik a Klement knihkupec. Jejich původní podnik na výrobu jízdních kol se v roce 1899 přerodil do společnosti vyrábějící motocykly, z níž v roce 1905 vznikla fabrika na automobily. Tím prvním modelem byl Voiturette A, jež doslova ovládl dřívější prodejní trh.

Současná podoba Škoda Auto a.s.

Koncernový a oborový podnik oslovil během své působnosti mnohými modely automobilů, mezi něž neodmyslitelně patří Škoda 1101/1102, Škoda 1200, Škoda VOS, Škoda Felicia a Škoda Octavia z let minulých, Škoda Rapid a Škoda Favorit. V průběhu vývoje se značka Škoda stala nedílnou součástí konceptu Volkswagen Group, k čemu došlo v roce 2007. Firma sama o sobě disponuje třemi výrobními závody v České republice. Kromě Mladé Boleslavi, je to také Vrchlabí a Kvasiny. Zajímavostí je i Střední odborné učiliště strojírenské, v němž si automobilka vychovává své budoucí pracovníky.

Významná ocenění

Škoda Auto a.s. získala v posledních letech i několik hodnotných cen, a to například za luxusní vůz Škoda Superb v roce 2009. Řádného ocenění se českým vozům dostalo i ve švýcarských, německých a britských magazínech.

Modely vyráběné v aktuální době

Zahledíte-li se do současné produktové nabídky této automobily, máte možnost spatřit od každého něco. Od malých městských vozítek, přes rodinná auta, až po luxusní limuzínu.

  • Škoda Citigo
  • Škoda Fabia
  • Škoda Rapid
  • Škoda Octavia
  • Škoda Yeti
  • Škoda Kodiaq
  • Škoda Superb

Nejprodávanějším vozem v celé historii společnosti je určitě Škoda Octavia v letech 1996 – 2007, za níž je Škoda Fabia a staré modely Škoda 105, Škoda 120 a Škoda 130.