Dacia Povinné ručení Dacia

Nejlevnější povinné ručení pro Dacia sjednáte online

Dacia

Povinné ručení pro Dacia

Dacia

Automobilka Dacia je rumunskou společností, jejíž vznik proběhl v roce 1966. Při jejím založení ji byla největší pomocnou rukou firma Renault, která ji v roce 1999 odkoupila. Hlavní výrobní závod se nachází ve městě Colibasi a byl vybudován dva roky po založení. Tato továrna byla mimo jiné využívána k výrobě vojenských letadel, a to během druhé světové války. Pakliže se zahledíte do historie a vývoje značky, je patrná veliká shoda s modely Renault, což ostatně dokazují tyto vozy – Dacia 1100 vycházející z Renaultu 8 a Dacia 1300 vycházející z Renaultu 12, popřípadě Dacia 2000 vycházející z Renaultu 20.

Vlastní produktová řada automobilky Dacia

Společnost Dacia se vedle výše uvedené výroby zaměřila také na produkci vlastních a nových modelů. Ty byly navrženy zcela samostatně. V této souvislosti přišla společnost i s odhalením nového loga. To používá od roku 2008.

Nejstarší modely Dacia

Kromě zmiňovaných automobilů, jež se staly věrnými kopiemi vozidel Renault, se na trhu objevila řada dalších typů, které sklízely patřičnou popularitu. Typickým příkladem je Dacia Sport 1310 coupe, Dacia 1410, Dacia D6, Dacia 500, Dacia Gamme a Dacia Liberta hatchback. Z těch posledních, jejichž produkce byla ukončena mezi léty 2000 a 2005 jsou to například Dacia Nova, Dacia SuperNova a Dacia Solenza.

Modely vyráběné v současnosti

V aktuální produktové nabídce automobilky Dacia naleznete vozy, které svým zaměřením pokrývají všechny skupiny náročných zákazníků. Od menších a typicky městských vozidel, přes větší rodinné automobily, až po užitková auta a SUV.

  • Dacia Sandero
  • Dacia Logan a Dacia Loga MCV
  • Dacia Duster
  • Dacia Loggy
  • Dacia Dokker a Dacia Dokker Van