Alfa Romeo Povinné ručení Alfa Romeo

Nejlevnější povinné ručení pro Alfa Romeo sjednáte online

Alfa Romeo

Povinné ručení pro Alfa Romeo

Alfa Romeo

Italský výrobce automobilů, jehož vznik se váže k roku 1907, je spjat se jménem Cavaliere Ugo Stella. Zakladatel, který tuto společnost díky spolupráci s francouzskou automobilkou pojmenoval nejprve jako Darracq Italiana. Teprve po přesunutí továrny na předměstí Portello došlo ke změně názvu na Alfa.

V roce 1916 přešla firma na podnikatele Nicola Romea a o čtyři roky později došlo k přejmenování na Alfa Romeo. V celé historii značky přišlo mnoho důležitých mezníků, jež byly občas spojeny s finančními potížemi. Byl to například rok 1933, kdy Alfa Romeu musela křísit samotná vláda.

První automobil pro běžný trh vznikl v roce 1940 a měl 24 koňských sil.

Závodní a kulturní historie

Výrobce Alfa Romeo se se svými modely pustil také do světa závodních vozidel. V průběhu let minulých získal významná ocenění v odlišných kategoriích, jako jsou Formule 1, Prototypy, Touring a Fast Touring. Milovníci těchto italských vozů založili i mnohé kluby a sdružení, a to nejenom v Itálii, ale po celém světě. „Alfisti“, jak jsou členové označováni, požádají nejrůznější srazy a sešlosti.

Oblíbené modely poslední doby

Pakliže se rozhlédnete kolem sebe, narazíte ve velké míře na starší typy této automobilky. Od roku 1995 až do současnosti velkou oblibu na trhu obdržely hlavně níže uvedené vozy.

  • Alfa Romeo 146
  • Alfa Romeo 159
  • Alfa Romeo 166
  • Alfa Romeo GT

Současnost značky Alfa Romeo

Italský výrobce po meziobdobí 2000 – 2015 vesměs ponížil svoji produktovou nabídku. Slavné modely Alfa Romeo Breva byly postupně nahrazeny jinými automobily, které pokrývají především kategorie sedan a kupé. Aktuálně lze vybírat z těchto vozidel, u nichž se dokonalý a kreativní italský design mísí s vynikajícími technickými parametry a pestrou motorizací.

  • Alfa Romeo Giulia
  • Alfa Romeo 4C a Alfa Romeo 4C Spider
  • Alfa Rome Giulietta
  • Alfa Romeo Mito