Garantujeme vám nejlevnější povinné ručení v Česku. S námi ušetří 90 % řidičů!

Porovnat povinné ručení online

Časté otázky

Časté otázky a odpovědi na téma povinné ručení

Povinné ručení

Nejčastější otázky a odpovědi

Jakto, že garantujete nejlepší cenu povinného ručení?

Díky našemu portálu si každý měsíc sjednají tisíce českých řidičů pojištění na svoje vozidlo. Díky tomuto objemu pojištění, který zajišťujeme máme se všemi pojišťovnami vyjednány nadstandardní podmínky a tarify, které dále nabízíme našim návštěvníkům. Pojišťovnám díky sjednání povinného ručení online odpadá řada administrativních nákladů a dokážou nám nabídnout výhodné sazby.

Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění motorových vozidel, za nepojištěné vozidlo hrozí pokuta až 40 000 Kč. Povinné ručení slouží ke krytí škod, které způsobíte provozem svého vozidla. Platí se z něj hmotné škody, újma na zdraví či na životě, újma na ušlém zisku atd. Povinné ručení se nevztahuje na škody na vlastním vozidle, pro tento účel slouží havarijní pojištění.

U koho budu pojištěný?

Pojištění budete u pojišťovny, kterou si sami zvolíte. Naše webové stránky jen prezentují nabídku těchto pojišťoven a hostují online kalkulačku povinného ručení. Nejsme však přímý poskytovatelé, ani zprostředkovatelé pojištění. Pomůžeme vám tedy vybrat nejlevnější povinné ručení a sjednat jej online, pojistnou událost už ale řešíte klasicky s vámi vybranou pojišťovnou.

Proč platí každý za pojištění jinou cenu?

Je to vcelku jednoduché, cenu pojištění totiž ovlivňuje celá řada faktorů, které pojišťovny berou v potaz při výpočtu. Důležité vstupní hodnoty jsou značka, výkon a stáří vozidla. Dále informace o pojistníkovi (pohlaví, věk, trvalé bydliště), počet zaviněných dopravních nehod a tak dále. Cenu také ovlivňuje rozsah zvolených asistenčních služeb nebo výše pojistných limitů. Cena povinného ručení se mění každý rok, proto je vhodné sledovat nabídky a používat srovnávače povinného ručení.

Jak probíhá celý proces sjednání pojištění?

Velmi jednoduše, nemusíte mít žádné obavy. Stačí jen vyplnit nezávaznou žádost, jejím výstupem budou spočítané nabídky pojišťoven. Sami si z těchto nabídek vyberete nejlepší nabídku. Během několika minut vás bude kontaktovat specialista, který vám s dokončením žádosti pomůže a vše zařídí. Všechny potřebné dokumenty vám následně budou ihned odeslány na e-mail a poštou je obdržíte zítra, tj. 19.7.2019. Více informací naleznete na stránce Jak funguje online kalkulačka?

Od kdy je pojištění uzavřené a platné?

Začátkem i koncem pojištění je datum uvedené v pojistné smlouvě a na zelené kartě (obojí vám zašleme). K dokončení pojištění je nezbytné odeslat podepsanou smlouvu zpět (jednu kopii si samozřejmě ponecháte) a provést platbu. Platbu je možné provést platební kartou (nejrychlejší), anebo běžným bankovním převodem – vždy však nejpozději do data splatnosti.

Přijdu při změně pojišťovny o bonus?

V žádném případě ne! Váš bonus bude převeden k nové pojišťovně a zohledněn v kalkulaci.

Jak postupovat při nehodě?

Viz podrobný článek Jak postupovat při nehodě v ČR.

Jakou dostáváte provizi?

Našim návštěvníkům nezatajujeme, že za sjednané povinné ručení získáváme finanční provizi. Ta se obvykle odráží od výše pojistného, řádově se jedná o stokoruny. Co je však důležité zmínit, tato naše provize nijak nenavyšuje cenu pojistného. Provizí totiž vyplácí pojišťovna „ze svého“, neboť ji pomáháme ušetřit administrativní náklady spojené se sjednáváním pojištění (viz předchozí bod).

Poviné ručení, nebo povinné ručení?

Odpověď naleznete na samostatné stránce poviné ručení