Garantujeme vám nejlevnější povinné ručení v Česku. S námi ušetří 90 % řidičů!

Porovnat povinné ručení online

Asistenční služby k povinnému ručení

Základní asistenční služby bývají zdarma u většiny povinných ručení

Asistenční služby k povinnému ručení

K čemu jsou asistenční služby

Asistenční služby bývají v základní podobně bezplatnou součástí většiny smluv povinného ručení. Asistenční služby k povinnému pojištění vozidla dokážou například zajistit odtah po nehodě, nebo při nečekané poruše. Pomoci vám ale mohou třeba i v situaci kdy píchnete pneumatiku někde na dálnici. Zkrátka se hodí pro řešení krizových situací spojených s provozem vozidla.

Vybíráte si balíček asistenčních služeb? Ptejte se pojišťovny na následující otázky! Kam v případě nehody nebo poruchy odvezou váš vůz? Do kolika kilometrů hradí pojišťovna odtah vozidla? Na jak dlouho zajistí práce automechanika v servisu? Uhradí pojišťovna také vyproštění vozidla (z příkopu apod.)? A vztahuje se vůbec nabídka asistencí také na pouhou technickou závadu na vozidle? Není asistence, jako asistence.

Co všecho asistenční služba zajistí?

Ne všechny služby a výhody jsou pochopitelně součástí základního balíčku asistenčních služeb. Samozřejmě záleží, které máte vyjmenované ve smlouvě a které si zaplatíte. V ideálním případě asistenční služba zajistí vyproštění vozu a jeho odtah do nejbližšího autorizovaného servisu, dál zajistí jeho opravu, postarají se o nepojízdný automobil a nabídnou vám náhradní vozidlo. Služby, které ve smlouvě o povinném ručení nemáte budete muset uhradit z vlastní kapsy.

Asistenční služby v zahraničí

Asistence v zahraničí funguje stejně jako v České republice. Rozsah služeb ale bývá menší. Číslo na svou asistenční službu naleznete na zelené kartě – volat můžete 24 hodin denně a vždy se domluvíte česky. Než ale vycestujete, zjistěte si raději podrobnosti a výši limitů pojistného plnění. V případě, že cestujete do zahraničí pravidelně, neváhejte a zvolte nadstandardní asistenční služby. Veškeré úkony mohou být v zahraničí výrazně dražší, než u nás (zejména na západ). Na pojištění v takovém případě nešetřete.

Asistenční služby můžete využít samozřejmě také za hranicemi. Konkrétně v zemích, které jsou uvedeny na zelené kartě (v Evropě v podstatě všude). Informace o asistenčních službách dané pojišťovny vám sdělí například naše online kalkulačka povinného ručení, případně pojišťovna.

Dejte si pozor na lovce nehod!

Pokud na místo dopravní nehody dorazí asistenční služba ještě dříve, než jste ji vůbec stačili zavolat, odmítněte. Takzvaní lovci nehod totiž spoléhají, že účastníci nehody neumí nastalou situaci řešit a pod vlivem emocí vše podepíšou, jen aby měli nepříjemnou chvíli rychle za sebou. Jedná se však o nesmluvní asistence, které účtují za své služby přemrštěné částky a pojišťovny je pak často zcela odmítnou hradit. Česká asociace asistenčních společností proto důrazně doporučuje, abyste v případě dopravní nehody komunikovali výhradě přes svou pojišťovnu – telefonní číslo naleznete na zelené kartě.

Při dopravní nehodě volejte asistenční službu přes telefonní číslo na vaší zelené kartě.

Porovnejte si nabídku pojištění a asistenčních služeb, použijte náš srovnávač povinného ručení. Zvážit také můžete, zda-li by pro vás nebylo vhodné uzavřít havarijní pojištění, u aut do šesti let a dražších vozidel má statisticky smysl skoro vždy. Pokusíme se vám zajistit nejlepší nabídku.